Genel

Ülkücüler Kurultay Hazırlığında

Temmuz 16, 2016 yorum yok »

MHP tarafından artık yapılmayacağı açıklanan Erciyes Zafer Kurultayını gerçekleştirmek için “Turan Kültürünü yaşatma Derneği” kuruluyor.

Konuyla ilgili olarak haber merkezimize açıklamalarda bulunan tertip komitesi üyeleri, MHP’nin merhum lideri Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in vasiyetini yaşatmada kararlı olduklarını belirterek “amacımız sadece Başbuğ’un vasiyetini yaşatmak” dediler.

Aldığımız bilgiye göre, MHP genel merkezi tarafından iptal edilen Erciyes Zafer Kurultayı bir grup ülkücü tarafından devam ettirilmeye çalışılıyor.

Turan Kültürünü Yaşatma Derneği altında organize olan ülkücüler derneğin kuruluş aşamasında olduğunu ve muhtemelen önümüzdeki hafta kuruluş dilekçesini valiliğe vereceklerini ve bu dernek altında faaliyetlerini sürdüreceklerini dile getirdiler

Aralarında www.erciyeszaferkurultayi.org ve Ahde Vefa Dergisi’nin de bulunduğu kuruluşlar kurultayın günlük siyasi çekişmelerden uzak, sadece Başbuğ’un vasiyetini yaşatmaya matuf olduğunu söylediler.

Kurultayın 2 Ağustos Pazar günü yapılması planlanıyor.

Haberin Kaynağı;
http://www.kayserihaber.com.tr/boyutlandir.asp?paş=C%3A%5Csiteler%5Ckayserihaber%2Ecom%2Etr%5Chttpdocs%5Chaber%5Fresimleri%5Cerciyeszaferkurultayi%2Ejpg&Widş=300

yorum yap