Genel

Türk Milli Güçler Birliği Toplantısı

Temmuz 16, 2016 yorum yok »

Kayseri’de faaliyet gösteren 120 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Türk Milli Güçler Birliği 07.07.2009 Salı günü Doğu Türkistan’daki gelişmeleri görüşmek üzere saat 17.30’da Türk Eğitim-Sen Kayseri Þubesinde bir araya gelmişlerdir. Toplantı sonunda aşağıdaki görüşlerin basın bildirisiyle kamuoyuna duyurulması kararlaştırılmıştır.

Değerli basın mensupları,
Son günlerde basına yansıyan Doğu Türkistan’daki vahşet olaylarında yüzlerce Uygur Türkünün katledildiği, yüzlercesinin de yaralandığı haberleri alınmaktadır. Bu olaylar bütün Türk Milleti’ni derinden yaralamıştır. Kayseri’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Türk Milli Güçler Birliği olarak Uygur Türklerinin yanında olduğumuzu tüm dünya kamuoyuna ilan ediyoruz.
Türk Milleti’nin ve Türk Medeniyetinin anayurdu olan Uluğ Türkistan’da yıllardır sistematik bir şekilde soykırıma tabi tutulan, buna rağmen yok edilemeyen Uygur Türkleri, bu tür katliamlara da boyun eğmeyecektir.
Emperyalizmin emellerini gerçekleştirmek ve devam ettirmek için kadın ve çocuk gözetmeksizin ne kadar vahşileştiği bu olayla dünya kamuoyunun gözünün önüne serilmiştir.
Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan bu tür katliamların arkasında emperyalist güçlerin parmağının olduğunun farkındayız. Dün demokrasi getirme adına Afganistan’da, Irak’ta, Filistin’de yapılan insanlık dışı uygulamalar, bugün Doğu Türkistan’da karşımıza çıkmaktadır. Kerkük ve Telafer’de bir ay içerisinde katledilen 347 Türkmen ve Urumçi’de katledilen yüzlerce Uygur Türkünün acısını yüreğimizde hissediyoruz.
Türk Milli Güçler Birliği üyeleri olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu olaylar karşısında milli ve aktif bir politika sergilemesini beklemekteyiz.
Doğu Türkistan’da yaşanan bu olaylarda hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, Türk Dünyasına da başsağlığı diliyoruz. Türk Dünyası bir olur, iri olur, diri olursa bu acılar tekerrür etmeyecektir.

TÜRK MİLLİ GÜÇLER BİRLİĞİ

yorum yap