Yazılar

Niçin Kurultay?

Temmuz 17, 2016 yorum yok »
Niçin Kurultay?

Erciyes Zafer Kurultayı 1990 yılından beri aralıksız Türk Birliğinin timsali olarak bu yıla kadar gerçekleştirildi. Bu kurultaya ön ayak olan ve bu günlere kadar gelmesine vesile olan herkese müteşekkiriz. Ancak bu yıl (2008) ne oldu ise oldu Kurultayı yürütmeyi vazife edinmiş kurum ve kişiler -kendilerince bir bahane ile- Erciyes Zafer Kurultayı’nın yapılmayacağını açıklayıverdiler. Yapılan bu açıklama ile meseleler yığını hâlinde bulunan Türkiye’nin gündemine yeni bir mesele daha eklendi.

Erciyes Zafer Kurultayı’nın yapılmayacağını duyan ve bu konuda hassasiyeti olan birçok gönüldaş hangi gerekçe ile olursa olsun iptal etme kararına bir anlam veremediler ve kurultayın devam ettirilmesi gerektiği yönünde fikir beyan ettiler. Bütün bunların neticesi olarak http://www.erciyeszaferkurultayi.org adındaki internet sitesi yayın hayatına başladı.

Atılan bu adım Türk milletinin geleceği açısından son derece önemlidir. Burada Türk milletine has tipik bir özellik sergilenmiştir. Tarihte defalarca örneği olduğu gibi “ümitler tükendi” dendiği anda yeni bir ışık, yeni bir ümidin var olacağı alınan bu kararla bir defa daha bütün dünyaya gösterilmiş oldu.

Þimdi bu konu ile ilgili birçok laf üretilecek, lastik gibi oraya buraya uzatılacaktır. Ancak hesabını Türk milletinin buna bağlı olarak da bütün insanlığın geleceğine göre yapanların olup bitenlere kulak asacakları zannedilmemelidir. Bu kervanın yürümesi için yola çıkıldı ve de Yüce Mevla’nın izni ile de yürüyecektir.

Bu konu ile ilgili son sözü müsaadenizle Ozan Arif’e verelim.

SELAM SANA ERCİYES
Erciyes seni artık cümle cihan biliyor
Sende olan kurultay zaferi müjdeliyor
Rüzgarından zaferin kokuları geliyor
Es Erciyes rüzgarı Bozkurt’un bağrına es
Selam size Bozkurtlar, selam sana Erciyes

Dr. Ahmet Akmaz

yorum yap