Genel

Erciyes’te Anlamlı Buluşma

Temmuz 16, 2016 yorum yok »

Ülkücüler, Tekir’de bir araya geldi.
Ozan Arif ve Prof. Nevzat Özkan’ın konuşmacı olarak katıldığı panel için Erciyes Tekir Yaylası’nda buluşan ülkücüler, “Merhum Başbuğumuz Türkeş’in hatırasını yad etmekten mutluyuz” dediler. Katılımcıların büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Ozan Arif de, “inançlı yüreklerle” bir arada olmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Erciyes’te anlamlı buluşma, iptal kararı ülkücüleri durduramadı. Ülkenin dört köşesinden Erciyes’e gelen bir grup ülkücü Türkeş’in hatırasını yaşattı

Türk Milliyetçileri, Erciyes Tekir Yaylası’nda düzenledikleri panelle, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in hatırasını yâd etti. “www.erciyeszaferkurultayi.org” adlı internet sitesi ile Ahde Vefa Hareketi Dergisi yöneticilerince düzenlenmek istenen “Erciyes Kurultayı” na Valilikçe izin verilmemesi üzerine, Tekir Yaylası’nda bir panel ve sohbet toplantısı yapıldı. Toplantıya eski MHP milletvekili Tuncay Þekercioğlu ile çok sayıda eski parti yönecisi de iştirak etti Milliyetçi hareketin sembol isimlerinden sanatçı Ozan Arif ve Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Nevzat Özkan, “Türklüğün Dünü, Bugünü, Yarını” isimli panelde, hem Türklerin bulunduğu coğrafyanın dünya üzerindeki konjonktürünü hem de bununla bağlantılı olarak Erciyes Zafer Kurultayını irdeledi. Konuşmada ilk olarak söz alan Prof. Nevzat Özkan, Türklerin bulunduğu coğrafyadaki stratejik açılımları dile getirerek 21. yüz yılda bunun nasıl dünya konjonktürüne yön vereceğini aktardı.

“Az insanla başladık
zirveye taşıyacağız”
SSCB’nin dağılmasıyla ortaya çıkan Türk devletlerini Türkiye Cumhuriyeti’nin görmezden gelemeyeceğini belirten Türkan, “Türkler bu devletlerden ve Rusya’daki Türk topluluklarından habersizmiş gibi davranamazlar. Biz artık o bölgeye rahatlıkla gidiyoruz, onlar da buraya rahatlıkla gelebiliyorlar. İşte Erciyes’in bir önemi de burada başlıyordu. Onlar da bizimle birlikte burada, bu büyük heyecanı yaşıyorlardı. Þimdi soruyorlar, ’Niye yapılmıyor?’kim ne yaparsa yapsın biz Erciyes Zafer Kurultayına çok az bir insanla başladık. Bunu zirveye taşıdık. Bugün inanıyorum ki başa döndük. Gene zirveye taşıyacağız. Bu misyonu fert, ülke ve toplum olarak yaşatmalıyız. Burada en büyük görev Türk milliyetçilerine düşmektedir” diye konuştu.

Ozan Arif: En anlamlı
kurultaylardan biri
Panelde konuşan sanatçı Ozan Arif de, hem Erciyes Zafer Kurultayının iptaline hem de Türkiye’nin içinden geçtiği sıkıntılı sürece değindi. Erciyes Zafer Kurultayı’nın bu yıl yapılmamasını üzüntüyle karşıladıklarını söyleyen Ozan Arif şunları kaydetti: “Biz, iptal edilen kurultayı yeniden yapmak için girişimlerde bulunduk ama Valilik güvenlik gerekçesiyle yeniden kurultay yapılmasına izin vermedi. Bu toplantımız bir kurultay değil, bir çimen sohbet toplantısı. Erciyes Zafer Kurultayı’nın ve Türk Dünyası Kurultayı’nın birleştirilerek yeniden yapılmasını istiyoruz.” Bu sene yapılan kurultayın kıt olanaklarla yapıldığını ancak en anlamlı kurultaylardan biri olduğunu ifade eden Ozan Arif, “Ben buraya geldiğimde karşımda bu kadar inançlı yürek beklemiyordum. Gerekirse dağın eteğine oturup gidecektim. Tek başıma kalacağımı zannediyordum. Ancak, bu kadar inançlı yüreği bir arada gördüğümde atılan adımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördüm” dedi.

“Erciyes’ten büyük
Başbuğumuz vardı”
Kendi açısından bu kurultayın iptal edilmesinin şöyle bir anlamı daha olduğunu dile getiren Ozan Arif “Bugün Erciyes Dağının ne kadar güzel olduğunu gördüm. Daha önce katıldığım kurultaylarda Erciyes dağını göremiyordum. Çünkü burada ondan çok daha büyük bir dağ olan Alparslan Türkeş vardı” dedi. Türkiye’nin içinden geçtiği sürece de değinen Ozan Arif, Türkiye ve Türk toprakları üzerinde kimsenin hayal bile edemeyeceği oyunlar oynandığını da kaydetti. “Vatanın üzerinde oynanan oyunların hesabını iyi bilin” şeklinde panele katılanlara seslenen Ozan Arif, “Türk milletinin bu topraklarda yaşamak için ödediği bedeli istemeyen bir takım ayak oyunlarıyla Türkiye’nin bağımsızlığına göz diken güçler bulunmaktadır. Bunları iyi tanımamız gerekiyor. Bu gün bana ve oğluma bir kağıt verseniz Türkiye’nin sınırlarını ezbere çizeriz. Ama torunum ve torunumun çocuğu Türkiye’nin sınırlarını ezbere çizebilir mi artık bundan kuşkuluyum. Böyle bir karamsarlık içindeyim” dedi. Ülkücülerin önünde adam gibi adam varken bu milletin ülkücülere rağbet göstermediğini ifade eden Ozan Arif sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk milleti ülkücülere rağbet gösterdi. Bu sefer de ülkücülerin önünde ne yapacağını bilen bir adam yoktu. Elbette ki bu hareketin içerisinde birçok adam vardı. Ancak engellendi. Bugün bakıyorum da memleket üzerinde hesap yapanların önünde öncelikli olarak Türk Silahlı Kuvvetleri sivil olarak da Alparslan Türkeş’in evlatları kaldı. Þimdi bu ikisi üzerinde de hesap yapılıyor.”

“Kurultayını iptal eden
mantık, ihanetin göstergesi”
Ülkücüleri yok etmeyi isteyen bir ekibin var olduğuna değinen Ozan Arif, “Erciyes Zafer Kurultayını iptal eden mantık ihanetin en bariz göstergesidir. Burada iki aşamalı bir hesap söz konusu; Birincisi; ülkücüleri MHP’den uzaklaştırmak, ikincisi de; MHP’yi batırmak. Bana Ozan dediniz ne yapaydım? Konuşmasa mıydım testimi doldurup ihale mi alsaydım. Ben bir şey söylemedim, ya davamı geri versinler ya da adam gibi iş görsünler dedim. Ne diyeydim?” dedi.
Kurultaya MHP Eski İl Başkanlarından Cihan METİN, Eski Ocak Başkanlarından Sefer BALKAYA, Ali İhsan ÖZTÜRK, Bilgehan HATİP, Bekir ÇELİK, Pınarbaşı Eski Belediye Başkanı Mustafa ERGÜN, Sarıoğlanlılar Derneği Başkanı Recep YAÐAR, MHP Eski Milletvekillerinden Tuncay ÞEKERCİOÐLU ve yeterli sayıda Ülkücü katıldı.

yorum yap