Genel

Erciyes’in PAŞA’sını Kaybettik!

Temmuz 16, 2016 yorum yok »
Erciyes’in PAŞA’sını Kaybettik!

Paşa Tambay, konuşma yaparken kalp krizi geçirdi

Turan Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen Erciyes Türk Dünyası Zafer Kurultayı’nda tertip komitesinde bulunan işadamı Paşa Tambay kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Erciyes Zafer Kurultayı’nın sonlandırılmasının ardından Ahde Vefa Derneği yönetiminin geçen yıl başlattığı Erciyes Türk Dünyası Kurultayı’nın ikincisi bu yıl Erciyes Dağı Tekir Yaylası’nda yapıldı.

Turan Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği tarafından gerçekleştirilen kurultaya katılım az oldu. Kurultayın açılış konuşmasını Tertip Komitesi üyesi Paşa Tambay yaptı.

Paşa Tambay, Ülkücülerin yılda bir defa buluştukları Erciyes Zafer Kurultayı’nın bitirilmesine tepki gösterdi.

Tambay, konuşmasında, “Biz şu dağlarda Alpaslan Türkeş’in ‘Selamın Aleykümü’ne, ‘Ve Aleyküm selam’ dedik. Hangi güç, silahlı, silahsız, makamlı makasız engelleyemez. Biz bu yolda ya canımızı veririz, ya da devam ederiz” dedi.

Daha sonra MHP eski milletvekillerinden Osman Sevim konuşma yaptı. Sevim’in hedefinde ise MHP lideri Devlet Bahçeli vardı. Erciyes Zafer Kurultayı’nı kaldıranların bugün partinin amblemini ve ismini değiştireceğini iddia eden Osman Sevim, Ülkücülerin yılda bir kez buluştukları ve birbirlerinin hatırlarını sorduğu kurultayı çok görenlerin bunun altında kalkamayacağını ifade etti.

Bu konuşmanın olduğu sırada Ozan Arif ile birlikte yerde oturan Paşa Tambay, fenalaşarak yere yığıldı. Hemen yanındakilerin müdahalesiyle çadıra götürülen Paşa Tambay’ın nefes almakta güçlük çektiği görüldü. Daha önce ambulans talep edilmemesi nedeniyle kurultay alanında ilk müdahaleyi yapacak doktorun bulunmaması yüzünden, anons yapılarak kurultaya katılanlar arasında doktor, hemşire olup olmadığı soruldu. Bu girişimde sonuçsuz kalınca Paşa Tambay bir araca bindirilerek hastaneye götürüldü. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Paşa Tambay, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ýlk belirlemelere göre Paşa Tambay’ın kalp krizi geçirdiği ve buna bağlı olarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Paşa Tambay, geçen yıl ki kurultayı organize eden Ahde Vefa Hareketi’nin dönem sözcülüğünü yapmıştı. Bu yıl ise kurultayı düzenleyen Turan Kültürü Araştırma ve Yaşatma Derneği’nin oluşturduğu tertip komitesinde görev almıştı.

yorum yap